تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد قرنی 37

Aria Insulation Industries | Insulation materials of the day

صنایع عایق آریا | متریال های عایق روز دنیا


عایق های صنعتی
Industrialinsulation

و اما چگونه عایق بندی دستگاه های صنعتی را اجرا کنیم ؟

چگونه یک استدیو خانگی بسازیم

جهان امروز همواره در حال رشد و توسعه میباشد و با پیشرفت علم و تکنولوژی هر روز شاهد به وجود آمدن دستگاه ها و ماشین آلات گوناگون برای استفاده در صنایع مختلف هستیم . دستگاه های کوچک و بزرگ که علاوه بر سهولت در زمینه تولید میتواند مشکلات و خطرات خاص خود را نیز به همراه داشته باشد . همانطور که می دانید اغلب دستگاه های به کار رفته در کارخانه ها سر و صدای زیادی تولید میکنند که این سر و صدا میتواند بر روی سلامت افراد مستقر در کارخانه تاثیر مستقیم گذاشته و در دراز مدت باعث صدمه زدن به سیستم شنوایی آنان گردد . مقدار صدای تولید شده توسط دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است و بسته به نوع فعالیت دستگاه ، صدای آن نیز ممکن است کم یا زیاد باشد و بعضا در صنایع سنگین این صدا به حدی بلند و گوش خراش است که حتی حضور در محل برای مدت زمان کم را هم غیر ممکن می سازد .

حداکثر صدای مجاز برای کارخانه ها می بایست در محدوده 85 تا 90 دسیبل باشد که این عدد برای یک شیفت کاری 8 ساعته توسط اداره استاندارد ایمنی و سلامت کار در آمریکا در نظر گرفته شده باشد  و سر و صدای بیشتر از این محدوده میتواند باعث ناشنوایی عصبی ، ناشنوایی حسی و یا هر دو مورد در افراد شود . و بیماری هایی مثل استرس ، اضطراب و اختلالات عصبی  ، افزایش قند و کلسترول در خون ، افزایش فشار خون ، … را نیز به دنبال داشته باشد . در تحقیقات به دست آمده توسط موسسه ملی و ایمنی و بعداشت شغلی در آمریکا (niosh) مشخص شد کودکانی که مادرانشان در طول بارداری در محیط های صنعتی و در معرض سر و صدای بیشتر از مقدار مجاز بوده اند ، نسبت به دیگر کودکان بیشتر به مشکلات و اختلالات ذکر شده دچار می شوند که این مسئله موجب نگرانی پزشکان گشته و در چند سال اخیر تحقیقات بیشتری بر روی این مسئله در حال انجام است.

همچنین در برخی موارد صدای تولید شده توسط کارخانه ها و کارگاه ها علاوه بر کارگران موجب ناراحتی همسایگان در محیط های مجاور این گونه اماکن میشود  از این رو صاحبان صنایع و کارخانه جات برای حل این معضل با استفاده از سیستم های طراحی و مهندسی برای ایجاد آکوستیک صنعتی در این این گونه محیط ها اقدام نمودند . آکوستیک صنعتی با آکوستیک خانگی متفاوت بوده و جنس عایق به کاررفته برای ان پشم سنگ با دانسیته مشخص می باشد . صنعتی را در سه روش طراحی و اجرا کرده و آماده هرگونه همکاری با کارفرمایان گرامی میباشد .

عایق کاری و صدا گیری دستگاه های صنعتی


گاهی مواقع امکان عایق کاری مستقیم بر روی دستگاه وجود ندارد. بنابراین باید بدون اینکه در عملکرد دستگاه خللی ایجاد شود صدا را کاهش داد. بدین منظور استفاده از باکس صوتی یا اتاقک آکوستیک نقش مهمی در کاهش صدا ایفا می کند.

با توجه به خصوصیات دستگاه مورد نظر می توان باکس صوتی متناسب را با استفاده از عایق های صوتی ساخت. مواردی که می توان با استفاده از باکس صوتی صدا را تا حد قابل قبولی کاهش داد عبارتند از:

انواع کمپرسورهای هوا
انواع مکنده های صنعتی
صدای مشعل موتورخانه
دستگاه های صنعتی بزرگ مانند دستگاه های خراطی و پرس
دینام های صنعتی و نیمه صنعتی و …

اطلاعات بیشتر در مورد عایق های حرارتی ؛برودتی  ؛ صوتی خودرو  

برگشت به صفحه قبل

و اما چطور ما را پیدا کنید؟!!
WallUs Position on the map
ارتباط با ما

ایران
مشهد
قرنی 37
نرسیده به تقاطع اول
صنایع عایق آریا
+985137123123
+989151036384


Copyright © 2020 WallUs .  All Rights Reserved