تماس با ما
05137123123
بازرگانی آزاد پلاست
وال آس
آدرس مکانی ما
مشهد انتهای قرنی 37

with the "wall";One step up Luckardly life

با وال آس؛ یک گام تا زندگی لاکچری

مفهوم صدا،دسیبل؛ویژگی  عایق صدا
The concept of decibels and sound insulation
آلودگی صوتی چیست؟
منظور از آلودگی صوتی امواج ناخواسته‌ای است که در شرایط مکانی و زمانی ویژه بر فعالیت موجودات زنده به ویژه انسان تأثیر گذاشته و می‌تواند عوارض متعدد جسمی و روحی و علی‌الخصوص اختلال در اعصاب شنوایی را حاصل شود. واحد اندازه‌گیری آلودگی صوتی «دسی بل» است و آستانه تحمل گوش انسان در حدود ۱۳۰ دسی‌بل است
در تصویرزیر میزان دسیبل ایجاد شده از صدای فضاهای مختلف را میتوان مشاهده کرد

مفهوم صدا،دسیبل(db)ویژگی عایق صدا

فروش پشم سنگ در مشهد انواع تخت؛ لحافی؛فله ای

سروصدای زیاد با ما چه می کند؟

سروصدای بلند و زیاد می تواند به ساختار داخلی گوش آسیب بزند و باعث کاهش شنوایی فرد گردد. میزان این صداهای مضر بیشتر از 80 دسی بل می باشد.
آلودگی صوتی
صدا در محیط اطراف ما وجود دارد، صدای تلویزیون، رادیو، ماشین لباسشویی، بوق ماشین ها و غیره.
معمولا ما این صداها را می شنویم و اثر بدی بر سلامت ما ندارند. ولی صداهای مضر، صداهایی هستند که بسیار بلند هستند و برای مدت طولانی ادامه دارند.
صداهای مضر می توانند به ساختار داخلی گوش آسیب بزنند و باعث کاهش شنوایی فرد گردند. میزان این صداهای مضر بیشتر از 80 دسی بل می باشد.

گوش دادن به موسیقی بلند، به خصوص با هدفون، یکی از عوامل کاهش شنوایی می باشد

میزان سروصدا بین 57 تا 63 دسی بل خطری ندارد. ولی اگر در برابر صدای بلند و بیشتر از 85 دسی بل، برای مدت طولانی قرار بگیرید، دچار کم‌شنوایی می شوید
اگر میزان صدا کمتر از 75 دسی بل باشد، حتی اگر برای مدت طولانی در برابر آن قرار بگیرید، بعید است دچار کم‌شنوایی شوید.


علل آلودگی صوتی


- صدای هواپیما : تحقیقات حاکی از آن است که آلودگی صوتی هواپیماها می تواند بر سلامت انسان اثرات بدی بگذارد. حتی کسانی که در نزدیکی فرودگاه زندگی می کنند، می توانند دچار بیماری قلبی، افزایش فشار خون و استرس های مزمن شوند.

- سر و صدای محیط کار: بیشتر ما فکر می کنیم مکان هایی که در حال ساخت و ساز هستند، یکی از منابع آلودگی صوتی می باشند، در حالی که از سر و صدای محل کار خود خبر نداریم.صحبت کردن با همکاران، زدن ضربه به میز و یا وجود صداهای دیگر می تواند بدون آنکه متوجه شویم، میزان بهره وری ما را کم کند.

سروصدای زیاد چه می کند؟

سروصدای زیاد، سلول هایی مویی در گوش داخلی و عصب شنوایی را تخریب می کند.
این نوع کاهش شنوایی ممکن است با وزوز گوش همراه باشد.
وزوز گوش می تواند به طور مداوم وجود داشته باشد و یا موقتی باشد.
صداهای بلند ممکن است باعث کاهش شنوایی موقتی گردند. این کاهش شنوایی موقتی می تواند در عرض 16 تا 48 ساعت از بین برود.

از دیدگاه علمی، «آلودگی صدا» به سطحی از وجود امواج صوتی اطلاق می‌شود که بتواند سبب اختلال در آسایش افراد گردد یا سبب آزار عصبی-روانی، اختلال فیزیولوژیک یا بیماری گردد.
اثرات مواجهه با صدا شامل اثرات شنوایی و اثرات غیر شنوایی می‌باشد. عمده موارد اثراتی که برای آلودگی صدا اثبات شده است موارد زیر می‌باشد:
1 - صدمه به دستگاه شنوايي
.
2 - تداخل با مكالمه و اثرات ثانوی آن مانند اختلال در درک علائم.
3 - اثر روي بينايي به دلیل کاهش كنترل تطابق و تعقيب اشياء و کاهش وضوح تصاویر.
4 - اثر بر سيستم تعادلي شامل گيجي ، تهوع ، اختلال در راه رفتن.
5 - ناراحتي اجتماعي: مانند اثر بر خواب و روابط اجتماعي و خانوادگي خصوصاً هنگامي‏كه افت شنوايي به ناحيه مكالمه سرايت نموده باشد.
6 - اثرات عصبي: اثر بر دستگاه گوارش شامل اختلالات و حتي درد هاي شكمي ‏و ترشح زياد اسيد معده و تشديد بيماري هاي مرتبط.
7 - اثر روي الكتروليت ها: مخصوصاً روي نگهداري سديم در ادرار نقش محدود كننده دارد. مواجهه با صدا در تطابق بدن با گرما نقش منفي دارد.
8 - اثرات جانبي: شامل كاهش راندمان كار، افزايش ريسك حوادث.
9 - اثرات رواني: هيجان، تحريك پذيري و اختلالات رواني، مطالعات نشان داده است كه افرادي كه با صدا مواجهه دارند بيشتر به اختلالات رواني دچار مي‏گردند.
10 - اثرات فيزيولوژيك عمومي: صدا مي‏تواند باعث تحريك عصبي شده و ضربان قلب، فشار خون و مصرف اكسيژن و تعداد تنفس را افزايش دهد كه اين تغييرات بر عملكرد دستگاههاي بدن اثر نامطلوب دارد. اين عوارض براي كساني كه داراي بيماري هاي قلب و عروق دارند و همچنين زنان باردار بسيار خطرناك است.
11- اثر ذهني صدا: براي همة افراد چه در محيط كار و چه در اجتماع اثر ذهني صدا يكسان نبوده و افراد مختلف از نظر اثرات رواني و عصبي آن يكسان تحت تأثير قرار نمي‏گيرند لذا ممكن است يك صداي واحد براي بعضي افراد قابل تحمل و براي ديگران آزار دهنده باشد.


اثر آلودگی صوتی بر کودکان


کودکانی که در معرض صداهای بلند محیط قرار دارند، آهسته تر از همسالان خود مطالب را یاد می گیرند.

در آلمان، طی یک بررسی، کودکانی را که نزدیک فرودگاه زندگی می کردند مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که آلودگی صوتی، تاثیر منفی بر روی یادگیری و حافظه بلند مدت آنها دارد و میزان هورمون های استرس زا را افزایش می دهد.
از آنجایی که استرس نقش مهمی در بیمار شدن فرد دارد، پس می توان گفت آلودگی صوتی نیز موجب بیماری می شود.
تلویزیونی که از صبح تا شب در خانه روشن است، یکی از عوامل ایجادکننده آلودگی صوتی و استرس می باشد

چگونه منزل خود را با دیوار مشترک عایق کنیم

و اما در مورد  ویژگیهای پشم سنگ عایق صدا بیشتر بدانیم


معرفی و چگونگی کار با برنامه Noise Meter

برای اینکه صدای محیط را در گوشی اندرویدی خود اندازه گیری کنید باید از برنامه کاربردی Noise Meter استفاده کنید ، این برنامه توسط میکروفون های گوشی صدای محیط اطراف را دریافت کرده و صداها را آنالیز میکند سپس توسط نمودارهای موجود در برنامه کم و زیاد شدن صدا نمایش میدهد این نمودارها در هر نیم ثانیه یکبار به روز شده به طوری که با تغییر صدای محیط همزمان میتوانید تغییرات را در نمودارها مشاهده کنید.

عایق صدا چیست؟

هر وسیله‌ای برای کاهش فشار صوتی با توجه به صدای منبع و گیرنده را عایق صوتی (: Soundproofing) می‌گویند.
چندین روش اساسی برای کاهش صدا وجود دارد: افزایش فاصله بین منبع و گیرنده، با استفاده از موانع سر و صدا برای منعکس یا جذب انرژی از امواج صوتی است، با استفاده از سازه‌های میرایی مانند تیغه‌های صوتی یا الیافهای صوتی و..
WallUs Position on the map
ارتباط با ما
دفتر مرکزی مشهد
؛ ابوطالب 1؛ خیاطی   1  
قطعه سوم چپ
بازرگانی آزاد پلاست(و ال آس)
00985137123123
00989151036384