تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد قرنی 37

with the "Aria";One step up Luckardly life

با صنایع عایق آریا ؛یک گام تا زندگی لاکچری

مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران
پشم سنگ؛پشم شیشه،الاستومری؛پلی فوم؛یونولیت؛کناف
عایق دیوار مشترک آپارتمان

استعلام هزینه اجرای عایق صوتی دیوارسقف کف مشترک کارگاه،آپارتمان، منزل و...

اجرای عایق های حرارتی،برودتی، صوتی ساختمانامروزه در صنعت ساختمان سازی در بسیاری از ساختمان های درحال ساخت و یا ساخته شده برای کم کردن هزینه ها و سود بالاتر از عایق صوتی دیوار مشترک استاندارد استفاده نمی شود . همین امر باعث شده که صدا به راحتی از دیوار عبور کند و آرامش را از ساکنین ساختمان بگیرد .موضوع مهم استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک نباید به هیچ عنوان فراموش شود و در ساختمان هایی که تعداد واحدها زیاد است استفاده از عایق های صوتی امری ضروری است .
از خدمات اجرایی این گروه میتوان به پیاده سازی  دیوار های مشترک دارای عایق حرارتی ؛ برودتی و صوتی  در تمام سطوح صنعتی؛اداری؛تجاری؛مسکونی و  ... اشاره کرد.
جهت رضایت مشتریان محترم در راستای دریافت مطلوب ترین نتیجه، گروه تجاری اهورا نیز خود در امر اجرا ورود کرده و پروژه های مورد نظر را به تیم های مورد اطمینان جهت حصول نتیجه معرفی مینماید

عایق بندی ساختمان

انواع دیوارها از نظر عملکرد:

دیوارهای باربر: این دیوارها علاوه بر وزن خود، بارهای اعمالی به دیوارها مانند سقف‌ها را نیز تحمل و منتقل می‌کنند.
دیوارهای غیرباربر: این دیوارها صرفاً وزن خود را متحمل شده و انتقال می‌دهند. دیوارهای غیرباربر را «دیوار تقسیم و پارتیشن» نیز می‌نامند. دیوار تقسیم به دیوارهای داخلی ساختمان اطلاق می‌گردد که فضاهای مختلف داخلی ساختمان را از یکدیگر تفکیک نموده و غیرباربر است.
دیوارهای حائل: دیوارهایی که جهت مقابله با نیروی جانبی نظیر حرکت خاک، آب و … به کار گرفته می‌شوند را اصطلاحاً «دیوار حائل» می‌نامند؛ مانند دیوارهایی که مانع حرکت کوه‌های مجاور جاده‌ها می‌شوند.
دیوارهای عایق: این دیوارها وظیفه‌ی جلوگیری از ورود رطوبت، سرما، گرما و صدا را بر عهده دارند. در ادامه به معرفی دیوارهای عایق می‌پردازیم:
دیوارهای عایق رطوبت: اصولاً در ساختمان، دیواری به نام دیوار عایق رطوبت مشاهده نمی‌گردد اما با توجه به اینکه عایق رطوبت را نمی‌توان ایستا نگه‌داشت، به منظور نگهداری و حفاظت از عایق رطوبت به ویژه در سطوح عمودی از دیواری استفاده می‌شود که به آن «دیوار عایق» می‌گویند. در شکل زیر می‌توانید تأثیر رطوبت از روش‌های مختلف بر ساختمان را مشاهده نمایید.
دیوارهای عایق حرارت: تلف نکردن انرژی، یکی از مهم‌ترین مباحث در ساختمان‌سازی امروزی است. بدین منظور می‌توان از دیوارهایی که انرژی را به سرعت از دست نمی‌دهند، استفاده کرد. این دیوارها باید در برابر حرارت مقاوم باشند. به عبارتی دیگر بایستی این دیوارها را عایق حرارتی کرد.
برای انجام این کار چند روش به شرح زیر وجود دارد:

عایق کردن دیوارها از داخل

دیوار با عایق حرارتی داخلی از پلی‌استایرن: پلی استایرن در عایق‌کاری حرارتی از داخل ساختمان به کار گرفته می‌شود. عموماً به منظور محافظت از این ماده در مقابل آتش و تسهیل عملیات نازک‌کاری از قطعاتی بهره می‌گیرند که در یک طرف دارای صفحه‌ی گچی چسبیده به پلی‌استایرن هستند و از سمت دیگر، قطعه‌ای عایق روی یک شبکه‌ی چوبی پیچ می‌شود یا توسط چسب خمیری مخصوصی روی دیوار یا مصالح بنّایی
یا بتنی نصب می‌گردد.
دیوار عایق حرارتی داخلی از پشم معدنی (پشم سنگ یا پشم شیشه): معمولاً پشم معدنی به صورت قطعات پیش‌ساخته با ابعاد استاندارد به کار گرفته می‌شود. پشم‌سنگ و خصوصاً پشم‌شیشه ضریب ضریب نفوذپذیری (بخارآب) بسیار زیادی دارند و لذا در اغلب موارد با یک ورق کاغذ قیراندود یا کاغذ آلومینیوم در برابر خظر مَیَعان شدن محافظت می‌شوند


عایق کردن دیوارها از خارج

دیوار از بلوک بتنی سبک: در صورت بهره‌گیری از بتن سبک به علت اینرسی حرارتی پایین آن‌ها، نوسانات شدید دما در طی ۲۴ ساعت خطر بروز خرابی در نما بر اثر شوک حرارتی را زیاد می‌کند. نفوذ آب (باران، مَیَعان و…) در این مدل دیوار منجر به این می‌شود که پوسته، خاصیت عایق حرارت بودن خود را از دست بدهد.
دیوارهای دولایه
دیوارهای دولایه از مصالح بنایی با لایه‌ی میانی هوا: این نوع دیوار در حالتی استفاده می‌شود که نیاز چندانی به عایق حرارتی دیوار احساس نگردد و به جای عایق حرارتی حداکثر از ۱۰ سانتی‌متر لایه‌ی هوا استفاده شود. حتماً باید در این نوع دیوار جزئیات موردنیاز برای دفع آب‌هایی که به لایه‌ی هوا می‌رسد، پیش‌بینی گردد.


دیوارهای پیش‌ساخته‌ی صنعتی مانند ساندویچ پانل:

در ساختمان‌های پیش‌ساخته‌ی صنعتی، در اغلب موارد از قطعات بزرگ عایق نظیر پلی‌اورتان یا پلی‌استایرن که بین دو لایه از آهن گالوانیزه یا آلومینیوم یا بتن (هم حالت الیافی و هم معمولی) یا پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه‌ای (فایبرگلاس) واقع گردیده است، استفاده می‌شود؛ مانند بدنه‌ی وسایل بردوتی مثب یخچال‌ها و…
دیوارهای عایق صوتی: غالباً اکثر مواد عایق، عایق صوت نیز می‌باشند، با این تفاوت که برای جلوگیری از انعکاس صدا در برخی از فضاهای ساختمان از سطوحی غیرصاف با شرایطی خاص بهره می‌گیرند؛ مانند سالن‌های سینما، آمفی‌تأتر و …

اجرای عایق صوتی دیوار مشترک در مشهد و هزینه آن
اجرای عایق صوتی دیوار مشترک در مشهد و هزینه آن
اجرای عایق صوتی دیوار مشترک در مشهد و هزینه آن

چگونه دیوار های عایق مشترک ایجاد کنیم


راه حل پیشنهادی  ما اجرای  دیوار مشترک یا DryWall  عایق صوت؛ برودت و حرارت به شرح ذیل است
دیوار عایق مشترک به دیواری گفته میگردد که باعث ایجاد لایه ای(متشکل از حداقل دو لایه مختلف) به منظور عایق صدا؛سرما و  گرما در ساختمان شما میگردد و معمولا در سه لایه به ضخامت 7 الی 10 سانت پیاده سازی میگردد.
برای ساختمان های اجرا شده نیز کاربرد دارد، که قدرت تاثیر گذاری آن نیز حداقل  بین   70 الی 90 درصد بیان کرد؛ به این معنا که باید احتمال نفوذ  صدا، سرما و یا گرما  را از سایر نقاط نقوذ پذیر مانند کانال کولر؛ لوله بخاری؛ کم دیواری و یا.. به حداقل برسانید تا نتیجه مطلوب کسب گردد
.
مدت زمان اجرا معمولا مربوط برای متراژ زیر 40 متر یک روز کاری است که دیوار شما در سه لایه مجزا و اما یکپارچه اجرا میگردد

نکته مهم در پیاده سازی دیوار عایق مشترک

حتما قبل از هرگونه پیاده سازی باید فضای مورد نظر را کاملا بررسی نموده و محل نفوذ صدا را به داخل فضای مورد نظر شناسایی کرده و اقدام به عایق کاری آن بخش نموده ؛ لذا در برخی پروژه های مشاهده میگردد خریدار بدون هیچگونه تحقیق و به طور خودسرانه اقدام به اجرا نموده و در نهایت نتیجه مطلوب را کسب نکرده است زیرا صدا از سمت دیگر به داخل ساختمان نفوذ داشته است.
همچنین اندازه گیری دسیبل صدای محل مورد نظر (با کمک نرم افزار های اندازه گیری دسیبل صدا توسط یک نرم افزار موبایل ) جهت اجرا بسیار حائز اهمیت است به این دلیل که بر همان اساس برنامه ریزی جهت ایجاد لایه های مربوطه انجام گردد(از لحاظ وجود صدای با فرکانس بالا یا پایین) ؛ برای مثال برخی محل ها ی دارای صدای مزاحم بعضا به سه لایه مختلف یا ... نیاز دارند 

محاسبه قیمت نهایی اجرای عایق دیوار مشترک

به طور کلی میتوان هزینه هر مترمربع عایق دیوار مشترک را در چند  پلان اعلام کرد
(قیمت ها بر حسب تومان است)
پلان 1
هر مترمربع
100000
تا
150/000 

پلان 2
هر مترمربع
150000 تا
200000

*طیف قیمت بستگی به کیفیت متریال درخواستی توسط مشتری دارد و نوع اجرا دارد*

بهترین عایق صوتی دیوار مشترک

طبق تحقیقات انجام شده بهترین عایق صوتی دیوار مشترک استفاده از عایق های حرارتی، صوتی، برودتی پشم سنگ بوده که  از مهم ترین ویژگی های عایق های پشم سنگ می توان به جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصل های مختلف سال اشاره کرد . هم چنین عایق های صوتی دیوار مشترک از عبور صداهای ناخوشایند از یک واحد به واحد دیگر جلوگیری می کند .عایق حرارتی و صوتی پشم سنگ سازگار با محیط زیست بوده و کم ترین آسیب را به محیط وارد می کنند .با استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک می توانید آرامش را به خانه هایتان هدیه کنید .

ویژگی های عایق صوتی دیوار مشترک

مقاومت در برابر فشار و تغییرات دمایی را داشته باشد و از هدر رفتن انرژی در فصول مختلف جلوگیری کند
. در برابر عوامل بیماری و میکروبی
و قلرچی مقاومت خوبی داشته باشد .عمر مفید داشته باشد و سازگار با محیط زیست باشد و کمترین آسیب را به محیط پیرامون ما وارد کند . عایق های صوتی دیوار مشترک راهی مطمئن برای جلوگیری از انتقال صدا به بیرون و صرفه جویی در مصرف انرژی محسوب می شود .

گروه تجاری اهورا عرضه کننده انواع عایق های صوتی و حرارتی می باشد که سازگار با محیط زیست بوده و از هدر رفت انرژی در ساختمان های مسکونی جلوگیری می کند . جهت ارتباط و یک مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص ما در زمینه عایقکاری ساختمان ها می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید  .

جهت  یک مشاوره رایگان و برآورد هزینه هم اکنون تماس بگیرید
شعبه مشهد و سایر شهرهای استان خراسان

09151036384هم اکنون جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید

برگشت به صفحه قبل

و اما چطور ما را پیدا کنید؟!!
WallUs Position on the map

ارتباط با ما

ایران
مشهد
ابوطالب 1 
خیاطی 1
قطعه سوم چپ

صنایع عایق آریا
+985137123123
+989151036384