تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37
یک خرید با اطمینان اولویت برا ما ...
استعلام قیمت خرید زمین در گلبهار ویلا یا باغ
در مورد مجموعه آریا

وال آس به عنوان یک نماد اطمینان درصنعت  و ساختمان
خصوصیات زمین جهت ساخت ویلا :
ارتفاع بلندتر از زمین‌های هم‌جوار، بدون مشرف، دید و چشم‌انداز باز دریا و جنگل، خاک سفت و مرغوب به علت عدم نشست ویلا، دارای سند ششدانگ مالکیت، واقع در شهرک با امنیت و امکانات کامل، دارای مجوز ساخت، درون بافت محل یا شهر، به صورت شمال جنوبی قرار گرفته باشد، دسترسی جاده‌ای آسان و آسفالته، نزدیک به امکانات شهری و روستایی، مساحت بالای 400 متر، قیمت مناسب.
بله شما باید برای ساخت ویلا ابتدا زمینی با نیمی از شرایط فوق را حداقل برگزینید تا در نهایت ویلای مطلوب خود را نظاره‌گر باشید.
حال گام بعد از انتخاب زمین، اخذ مجوز ساخت از مراجع ذی‌صلاح برای شروع عملیات ساخت می‌باشد.
شرایط و نحوه دریافت مجوز ساخت و پروانه ساختمان
قدم اول به همراه داشتن مدارکی چون اصل و کپی سند زمین، اصل و کپی شناسنامه مالک زمین، فیش پرداخت عوارض نوسازی سپس درخواست خود را به صورت کتبی باید به اطلاع شهرداری منطقه برسانید.
نماینده و کارشناس فنی از طرف شهرداری به محل می‌آید تا زمین را بررسی و نتیجه مشاهداتش را به صورت گزارش در اختیار شهرداری  قرار دهد. چنان‌چه کارشناس تشخیص دهد که خلافی وجود دارد، نوع خلافی را گزارش داده و آن‌گاه شرایط خلافی در کمیسیون ماده 100 مطرح می‌شود.
شهرداری پس از آن که گزارش بازرس را دریافت نمود شرایط را سنجیده و تصمیم می‌گیرد که آیا "با توجه به شرایط محل احداث، بافت، نوع خاک، میزان تراکم و...، آیا امکان احداث چنین ملکی در زمین مذکور وجود دارد یا خیر؟".
در این راه دوباره شرایط در قسمت بروکف بررسی و در نهایت به مالک امکان داده می‌شود که نقشه ملک را تهیه نموده و ارائه دهد.
مالک پس از این که نقشه را تهیه نمود و آن را به امضای یک معمار رساند، مجدد به شهرداری رجوع می‌کند، چنان‌چه نقشه فاقد مشکل و عیب و نقص باشد، توسط شهرداری تأیید شده و شهرداری یک فیش پرداخت عوارض را در اختیار مالک قرار می‌دهد و مالک باید همه عوارض‌های ساخت و ساز را پرداخت نموده و در صورت تمایل به خرید تراکم، به ازای آن هزینه‌ای را تقبل نماید.
تمام مدارک از برگه‌های مهندسی تا مفاصا حساب، فیش پرداخت عوارض و...، همه و همه بار دیگر به دقت بررسی خواهد شد و در صورت ارائه چنین مدارکی به شهرداری، پیش‌نویسی از پرونده ساختمان آماده می‌گردد و سپس معاون شهرسازی و شهرداری منطقه به همراه رئیس صدور پروانه ساختمانی، پیش‌نویس تهیه شده را تأیید نموده و در آخر پروانه ساختمان یا همان مجوز ساخت صادر می‌گردد.

به این نکته دقت داشته باشید در این مرحله، هنگامی که در دفترخانه شهرسازی حاضر می‌شوید لازم است که مهندس ناظر نیز به همراه مهرش حضور داشته باشد.
در پایان بگوییم هزینه اخذ پروانه ساختمان برحسب مساحت زمین، تراکم ساختمانی ملک مربوطه و همچنین قیمت منطقه‌ای دارایی و حوزه درآمدی آن مشخص می‌گردد.

همان‌طور که اشاره شد گام نخست دریافت مجوز ساخت بود و شامل زمین‌هایی است که داخل بافت قرار دارند، البته هستند زمین‌هایی که خارج از بافت قرار دارند و امکان اخذ مجوز ساخت را ندارند اما اقدام به ساخت نموده و در نهایت با پرداخت جریمه، پایان کار را دریافت می‌دارند
شرایط و نحوه دریافت پایان کار برای ویلا
ابتدا مالک ‌باید اصل و کپی سند مالکیت به همراه اصل شناسنامه را تهیه نماید، چنان‌چه ساخت و ساز شما با هدف نوسازی بوده است باید فیش پرداخت نوسازی سال جاری را نیز به همراه داشته باشید. مالک می‌بایست این مدارک را در اختیار شهرداری قرار دهد. چنان‌چه مالک حضور ندارد، وکیل قانونی به همراه وکالت نامه محضری و مدارکی که ذکر شد می‌بایست به شهرداری مراجعه نماید.
کارشناس فنی پس از مراجعه به محل ساختمان و ویلای احداث شده، گزارشی را بر اساس مشاهداتش ارائه می‌دهد و چنان‌چه خلافی وجود داشته باشد مطرح می‌کند. کروکی ویلای احداث شده از دیگر مواردی است که در این قسمت ‌باید ارائه گردد. گزارش تکمیل شده توسط مهندس ناظر که روند احداث ساختمان را تشریح می‌کند، نیز مورد نیاز است.
ملک در قسمت بروکف مجددا مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر ملک خلافی نداشته باشد دستوری برای انجام محاسبات صادر می‌گردد. اگر دارای خلافی باشد باید موضوع را در کمیسیون ماده 100 و یا کمیسیون داخلی مورد بحث قرار دهند در این کمیسیون کتبا از مالک خواسته می‌شود ظرف ده روز خلافی را توضیح دهد.
در این قسمت محاسبات مطرح می‌گردند که شامل رسید عوارض به همراه گزارش ناظر و هم‌چنین برگه اتمام بنا است. برگی که با نام اتمام بنا شناخته می‌شود در واقع پیش‌نویس پایان‌کار و تأییدیه‌های رییس بازرسی است.
با تأیید نهایی معاون شهرسازی، شهرداری و رئیس بازرسی و حضور در دفترخانه کار تمام می‌شود و پایان کار صادر می‌گردد.

اهمیت پایان کار آن جا ملموس‌تر قابل درک است که دریابیم این سند اصالت و صحت ملک را تضمین می‌نماید.
لازم به ذکر است که سند مالکیت تنها به ملکی تعلق می‌گیرد که دارای پایان کار باشد و برای هر گونه خرید و فروش ملک سند مالکیت کاملا ضروری است، بنابراین اهمیت پایان‌کار ویلا یا هر ملک دیگری را نمی‌توان انکار کرد.
از آن جا که شهرداری مهندسینی را قبل از صدور پروانه ساختمانی و یا پایان کار به محل می‌فرستد و جزئی‌ترین مسائل را قبل از صدور بررسی می‌کند و از آن جا که وجود هر گونه تخلف مانع از ارائه چنین اسنادی می‌گردد، بنابراین می‌توان اطمینان حاصل کرد که ویلا‌هایی که دارای پایان کار و مجوز ساخت هستند کاملا مطمئن و قابل اعتمادند.

حال اسناد مربوطه را در اختیار دارید و آماده ساخت هستید! اکنون نوبت انتخاب مهندس ناظر و پیمان‌کار جهت ساخت می‌باشد. شخصی که صفر تا صد کار ساخت را به عهده بگیرد. در غیر این صورت خودتان به تنهایی می‌توانید شروع کنید، البته باید بدانید در این راه نیاز به صرف وقت و انرژی و تامین مصالح و .... نیز وجود دارد.
و اما در مورد ما ..!
مجموعه هلیدنگ آریا افتخار دارد با توجه به اهمیت روز افزون رشد و پیشرفت در راستای شهرسازی و پیشرفت شهر و همچنین حوزه ساختمان و صنعت طیف بزرگی از اطلاعات زمین ها را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد لذا در این راستا از پیشرفته ترین ابزار و امکانات جهت کاربران گرامی بهره میبرد تا حصول اطمینان و یک خرید کاملا مثمر ثمر را برای مشتریان انجام دهد .

طراحی ویلا خدمتی است که امروزه شرکت های مهندسی مختلفی در سراسر کشور آن را انجام می دهند. ویلا در اصطلاح به ساختمان هایی گفته می شود که معمولا متراژ بالایی دارند و از یک قسمت ساختمانی و یک قسمت حیاط دار تشکیل شده اند. در واقع به ساختمان هایی که اطراف آن از چهار جهت باز بوده و به ساختمان های اطراف آن محدود نمی گردد ویلا گفته می شود.
ویلا با سبک مدرن :
این سبک با الهام گیری از مدرنیسم در معماری اجرا می شود و یکی از رایج ترین سبک های ویلا سازی در ایران و بسیاری از نقاط دنیا به شمار می رود. مبنای کار در سبک مدرن بر اساس سادگی و خلاقیت است. در این سبک عمدتا از رنگ های خنثی استفاده می شود که کاربرد دقیق آنها در تخصص طراح ویلا است. در این سبک معمولا از پنجره های بزرگ استفاده می شود.
سبک کلاسیک یا سنتی
در این سبک کلیه استانداردهای سبک مدرن ویلا رعایت می شود و به همین دلیل در سبک کلاسیک همه چیز در سر جای خودش قرار گرفته است. معمولا در این روش از المان های مرتفع مثل ستون ها برای ایجاد عظمت در بنا استفاده می شود. یکی از نمونه های شاخص ویلای سنتی در ایران عمارت شازده ماهان کرمان می باشد.
هزینه طراحی ویلا چقدر است؟
طراحی ویلا به همراه ساخت آن مسئله ای است که با میزان سرمایه گذاری افراد در ارتباط است. در حالت کلی عوامل مختلفی می توانند بر هزینه ساخت خانه ویلایی مورد نظر تاثیرگذار باشند. برای مثال متراژ مورد نظر، پلان اجرایی ، امکانات ، متراژ ساختمان و نوع مواد اولیه از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت خانه ویلایی می باشند. سرمایه گذاری بیشتر همیشه به معنای موفق بودن پروژه نیست و طراح خلاق کسی است که بتواند با کمترین هزینه بهترین امکانات را در یک ویلا پیدا کند. همچنین هزینه کردن بالا نیز به معنای بالا بردن قیمت نهایی آن نیست و ویلایی قیمت بالاتری دارد که با اصولی ترین شیوه ها طراحی شده باشد و طراح در آن تمامی عناصر را در جای خود و به بهترین شکل اجرا کرده باشد.
موقعیت مکانی هلدینگ آریا برروی نقشه
شبکه های اجتماعی

دفتر مرکزی
ایران
مشهد
  حرعاملی 59 پلاک 3 مجموعه آریا
00985137123123
(5 خط )

ارتباط با مشاور  :
09216068189

یک خرید با اطیمنان اولویت برا ما ...
املاک و مستغلات هلدینگ آریا  | با اطمینان سرمایه گذاری کنید

آریا |    مقالات ما 

 

درباره ما   |
هلدینگ  آریا

ارتباط با  | مجموعه هلدینگ آریا


Copyright ©
2022 WallUs .  All Rights Reserved